Адв. Донка Стоянова, съдружник в DPC, беше сред националните докладчици за България на конгреса на Международната федерация за европейско право (FIDE), който се проведе на 3-6 ноември в Хага.
Адв. Донка Стоянова, съдружник в DPC, беше сред националните докладчици за България на конгреса на Международната федерация за европейско право (FIDE), който се проведе на 3-6 ноември в Хага. Тя е сред авторите на частта за България на тема Европейско конкурентно право и цифрова икономика. Нейният обстоен преглед на съдебната практика и практиката на българския орган за защита на конкуренцията при определянето на многостранни пазари беше приет много добре и цитиран в Общия доклад за конкурентното право на ЕС и цифровата икономика.
Събитието беше уважено от председателите на Съда на Европейския съюз и на Общия съд на Европейския съюз, от европейския главен прокурор, както и от повечето български съдии, работещи в съдилищата на ЕС, и от членовете на техните кабинети. Председателството на FIDE за следващия двугодишен период бе официално предадено на българския клон на федерацията и ще завърши с престижното домакинство нa ХХХ ĸoнгpeс на FIDE през май 2023 г., ĸoгaтo в Coфия ce oчaĸвa дa пристигнат нaд 500 вoдeщи юpиcти oт цeлия Eвpoпeйcĸи cъюз.